بازدید مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان از خبرگزاری فارس

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان لرستان ضمن بازدید از خبرگزاری فارس استان با مدیر و خبرنگاران این مجموعه دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان لرستان در این بازدید با بیان اینکه صنعت و رسانه باید با هم تعامل داشته باشند، اظهار داشت: اطلاع‌رسانی دقیق و به موقع اخبار این شهرکها به مردم توسط خبرنگاران فعال خبرگزاری فارس استان قابل تقدیر است.

بختیار رازانی افزود: اولویت کاری شرکت شهرک‌های صنعتی استان لرستان حمایت از صنایع کوچک و متوسط است که بیشترین تاثیر را بر اشتغال دارد بنابراین رونق صنایع کوچک و متوسط از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی گفت: آموزش واحدهای صنعتی، حمایت از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی، تورهای صنعتی،نمایشگاههای داخلی و خارجی، حمایت از شرکت های توسعه صادرات(EMC)، حمایت نرم افزاری و مشاوره ای، کمک به بازاریابی صنایع کوچک و تشکیل کنسرسیوم های صادراتی، مبادله فناوری و ارتقای فناوری، بورس و فرابورس و معرفی واحدهای صنعتی راکد و نیمه فعال به بانکها برای دریافت تسهیلات از جمله حمایت های شرکت شهرکهای صنعتی از واحدهای تولیدی می باشد.

رازانی اضافه کرد: تقریبا همه شهرهای استان دارای شهرک صنعتی هستند غیر از شهرستان رومشگان که قرار است در این شهرستان هم یک ناحیه صنعتی ایجاد شود که در شرف تملک زمین می باشد و امیدوارم در بهمن ماه امسال عملیات ایجاد زیرساخت ها در حد فاز عملیاتی آغاز شود .

وی با بیان اینکه یازده خوشه صنعتی جدید شناسایی شده است، افزود: یکی از مهمترین خوشه های صنعتی استان گیاهان دارویی می باشد و همچنین خوشه جاجیم و گلیم و سنگ لرستان که در حال توسعه می باشند جزء خوشه های معتبر هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان لرستان بیان داشت: در بحث شهرک سازی اولویت این شرکت توسعه شهرکهای موجود که دارای امکانات زیربنایی هستند و در مرحله دوم ایجاد شهرکهای مصوب می باشد.

بختیار رازانی در ادامه به تشریح طرح افزایش ظرفیت 20 هزار واحد صنعتی طی چهار سال اقدام نموده و برش استانی آنرا تبیین و اعلام نمود: که تعداد زیادی از واحدهای فعال در استان با ظرفیت پایین تر از ظرفیت اسمی و توان خود در حال تولید هستند که کمک به ارتقاء ظرفیت این واحد باعث افزایش تولید و ایجاد اشتغال پایدار خواهد شد.

رازانی در ادامه گفت: این واحدهای صنعتی پتانسیل لازم جهت استفاده از ظرفیت بلااستفاده خود را با روشهایی از قبیل تزریق مالی، نوسازی، ماشین آلات، تولید محصولات جدید، افزایش شیفت کاری و اصلاح فرآیند تولید دارند.