افتتاح نیروگاه 8 مگا واتی کوثر در شهرک صنعتی شماره 2 خرم آباد

رییس هیات مدیره و مديرعامل شركت شهرک های صنعتی لرستان از افتتاح نیروگاه 8 مگا واتی کوثر در شهرک صنعتی شماره 2 خرم آبادبا حضور استاندار ومعاونین استاندار و جمعی از مدیران استانی خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی لرستان، بختیار رازانی اظهار داشت: واحد صنعتی برق کوثر عملیات اجرایی خود را در سال 1388 با مشارکت بانک توسعه تعاون در زمینی به مساحت 1000متر مربع در شهرک صنعتی شماره (2)خرم آباد برای احداث نیروگاه 8 مگا واتی مولد مقیاس کوچک آغاز نمود.

رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی لرستان تصریح کرد: شرکت مذکور با مشارکت بانک توسعه تعاون نسبت به تامین ارز جهت اقدام  خرید ماشین آلات تولید همزمان برق و حرارت همراه با CHP  8M  با هماهنگی وزارت نیرو از شرکت UTM  آلمان اقدام نمود .

وی با بیان اینکه تعداد اشتغالزایی طرح بصورت مستقیم  15 نفر می باشد افزود: کل مبلغ نهایی هزینه شده برای اجرا و بهره برداری  طرح 140 میلیارد ریال برآورد گردید که از این میزان مبلغ 3 میلیون یورو  توسط بانک توسعه تعاون بصورت فاینانس سرمایه گذاری خارجی با سود 4 درصد تامین و مابقی سهم آورده  توسط  متقاضی به میزان 160 هزار یورو (ارزی) و مبلغ 30 میلیارد ریال جهت اجرای ساختمان و تاسیسات هزینه گردید .

استاندار لرستان نیز در مراسم افتتاحیه این واحد صنعتی با اشاره به انرژی‌های نو و تاثیر پذیر خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین انرژی‌های نو خورشیدی است که از برنامه‌های توسعه استان به شمار می‌رود و انرژی خورشیدی در رونق تولید و ایجاد اشتغال همچنین به لحاظ صنعتی نقش بسزایی دارد.

خادمی با اشاره به طرح تولید پراکنده برق در استان و مناطقی که در دسترس نیستند، اظهار داشت: برق رسانی از این طریق در توسعه استان نقش مهمی دارد و هر کسی می‌تواند در خانه خود با استفاده از انرژی خورشیدی برق تولید کند.